Vita Petz Spirulina

Spirulina to rodzaj algi o ciemnozielonym zabarwieniu, która hodowana jest w wodzie słodkiej lub morskiej. To jedna z najstarszych form życia na Ziemi. Obecnie Spirulina zaliczana jest do superfood, ponieważ to prawdopodobnie najbardziej wartościowy produkt zawierający wysokiej jakości składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Alga ta jest źródłem bardzo dobrze przyswajalnego białka (zawiera go od 55 do 70%).

Działa również korzystnie na układ immunologiczny psa. Działa przeciwwirusowo, wspomaga oczyszczanie organizmu z nagromadzonych w nim toksyn. Przyjmowanie spiruliny zmniejsza ryzyko zachorowania na raka i choroby autoimmunologiczne, a także wspomaga ich leczenie. Ponadto, substancje zawarte w algach usprawniają funkcjonowanie układu pokarmowego psa i przyspieszają jego metabolizm. Spirulina usprawnia pracę jelit i przywraca naturalną florę bakteryjną układu trawiennego, niszcząc jednocześnie bakterie typu e-coli oraz candida

W skład Spiruliny wchodzą również witaminy, minerały (mikro i makroelementy, w tym pierwiastki śladowe) oraz chlorofil, stąd też jej barwa. Alga ta uznawana jest za źródło każdego pierwiastka, który jest potrzebny organizmowi.

Vita Petz Spirulina jest hodowana ekologicznie i przeznaczona do konsumpcji ludzkiej.

Analiza: włókna 8-10%, minerały 7-13%, tłuszcz 4-5%, białko 60-63%, węglowodany 16-20%

Stadniki odżywcze: Witaminy, minerały, aminokwasy, kwas gammalinolen, chlorofil, phycocyanina, carotenoider (antyoksydant)

Zalecana dawka: 1-2 tabletki dziennie na każde 10 kg wagi psa. Można podawać szczeniakowi.