Flexi BARF

Suplement dla psa, w spomagający rozwój układu kostno-stawowego, z działaniem leczniczym po urazach, lub w stanach zwyrodnieniowych, oraz działaniem przeciwbólowym i profilaktycznym.

Hydrolizowany kolagen – podstawowe białko budujące chrząstkę stawową, ścięgna i więzadła. Kolagen odżywia i wspomaga regenerację stawów i innych tkanek łącznych w organizmie. Dostarcza wolnych aminokwasów, peptydów i włókien kolagenowych niezbędnych do syntezy kolagenu w organizmie. Regularnie suplementowany poprawia ruchomość i elastyczność stawów, widocznie zmniejsza dolegliwości bólowe w przebiegu chorób zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa. Zawiera aż 4 rodzaje kolagenu: I, II, V i XI.

Kolagen natywny typu II – najważniejszy rodzaj kolagenu dla chrząstki stawowej. Może stanowić nawet ponad 50% suchej masy chrząstki. Zmniejsza ból i stany zapalne stawów.

Kwas hialuronowy – glikozaminoglikan, powszechnie występujący w organizmach zwierzęcych, zwłaszcza w płynie stawowym. Zapewnia prawidłową lepkość i elastyczność mazi stawowej w torebce stawowej, dzięki czemu zwiększa elastyczność stawu i poprawia ruchomość.

Boswellia Serrata – Ekstrakt z Boswellia serrata, zawierający 65% ​​kwasów bosweliowych, łagodzi problemy z układem kostnym. Kwasy bosweliowe poprawiają krążenie krwi w stawach, a także odpowiadają za zmniejszenie obrzęków, hamowanie stanów zapalnych i łagodzenie bólu stawów.

MSM – związek siarki będący podstawowym budulcem tkanki łącznej w organizmie. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie stawów, przyspiesza regenerację, działa przeciwzapalnie i uśmierza ból.

Glukozamina – wspomaga regenerację chrząstki i prawidłowe funkcjonowanie stawów. Powoduje zwiększenie ilości mazi stawowej w torebce stawowej, co znacznie zmniejsza ból i ułatwia poruszanie się.

Chondroityna – jest jednym ze składników chrząstki stawowej. Sprzyja odbudowie chrząstek stawowych oraz niweluje tarcie pomiędzy stykającymi się, ruchomymi elementami stawów.

Witamina C – niezbędna do syntezy kolagenu i zapobiega jego degeneracji w organizmie

Stosowanie:

W zaburzeniach funkcjonowania stawów-2g na każde 10 kg masy ciała psa przez 30 dni. Profilaktycznie 1 gram na 10 kg masy ciała psa.

Tagi:

Scroll to Top